Par mums

Viesu nams Lauvaskalni ar savu unikālo apkārtni ir vislabākā vieta dažādiem retrītiem, fiziskās un garīgās atveseļošanās semināriem, jogas nodarbībām. Zāles ietilpība ļauj rīkot arī nelielas kāzas vai citas svinības (līdz 35 pers.), draugu, domubiedru saietus, kā arī uzņemt ģimenes un individuālus atpūtniekus.

Atrodamies gleznainā augstienē Lauvaskalnā (125 m virs jūras līmeņa) starp Limbažiem un Valmieru, Augstrozes Lielezera ielokā, Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā. Šeit putni nebaidās no cilvēka un piedzied pilnas ausis. Gar ezeru ir daudz teju simtgadīgu ozolu, kas priecē ar savu staltumu un izstaro spēku. Meža sēnes, purva ogas, pļavu ārstniecības augi, dārza āboli, ķirši, plūmes, dabas un putnu vērošana, makšķerēšana, peldēšana, pastaigas pa dabas taku gar ezeru – tas viss īstiem dabas mīļiem. Varēsiet atveldzēt dvēseli, uzkrāt spēkus un atveseļoties. Lai arī neizceļamies ar īpašu šiku, tie, kas reiz ir bijuši – aizbrauc gandarīti.

Atpūtai un veselībai piedāvājam īstu lauku pirtiņu ar minibaseinu pirmajā stāvā un kamīnzāli otrā stāvā (līdz 20 pers.). Piedāvājam arī laivu nomu atpūtas izbraucieniem vai makšķerēšanai, skaistu lapeni (24 pers.) ar grilu un grila piederumiem, ugunskura vietu, kā arī bērnu atpūtas stūrīti.  Viesu mājā jūsu rīcībā būs telpa svinībām vai semināriem (līdz 35 cilvēkiem), labiekārtota virtuve, kā arī naktsmājas līdz 20 cilvēkiem 8 istabiņās (7 divvietīgas un trīsvietīgas istabiņas, un viena lielā ģimenes istaba). Istabiņās var ierīkot papildus 5 guļvietas, kā arī pirtī līdz 10 guļvietām.  Pēc pieprasījuma organizējam galdu klāšanu un ēdināšanu.

Netālā apkārtnē atradīsiet interesantus apskates objektus – Augstrozes pilsdrupas, no kurām paveras Šveices cienīgi dabas skati, svētvieta Zilais kalns, Lavandu lauki, Sajūtu parks Valmierā, Bīriņu pilis, Džona Brauna vīna darītavu, dzērveņu audzētājus, medus pasaule Rubenē, mini-zoodārzu, zirgu izjādes, amatnieku darbnīcas u.c. Palīdzam organizēt vietējo apskates objektu izvēli un apmeklējumu.

Lauvaskalnos jūs sagaidīs un par jūsu labklājību rūpēsies Roberts un Ingrīda. Saziņai varat izmantot latviešu, krievu, angļu  un vācu valodas. Roberts ir studējis psiholoģiju, menedžmentu un ekobūvniecību, strādājis par tirdzniecības vadītāju vairākos uzņēmumos. Viņa intereses ir rakstniecība, mūzika un ekoloģisks dzīvesveids.  Ingrīda pēc profesijas ir sociālais pedagogs, vairākus gadus strādājusi kā vadītāja nevalstiskajā sektorā, sociālajā un izglītības jomā. Ceļošana ir ļāvusi mazliet iepazīt Eiropas valstu, Anglijas, Austrālijas, Indijas, Āfrikas  citu valstu kultūras, kas ļauj viegli komunicēt ar viesiem no dažādām pasaules vietām. Viņas intereses ir veselības harmonizācijas metodes, dabas fotografēšana, māksla, daiļdārzniecība, sēņošana u.c.

Pēc daudziem pilsētā pavadītajiem gadiem mēs ar lielu pārliecību esam atgriezušies pie dabas un sākam veidot ekoloģiskāku dzīvesveidu. Dzīvojot un darbojoties šeit, mēs cenšamies izveidot tādu vidi, lai katram ir vēlme šeit atgriezties.

Vēsture

Ir zināms, ka pagājušā gadsimta sākumā baronam Gersdorfam piederēja Lauvaskalns un tā apkārtne ar vasarnīcas tipa dzīvojamo māju, kurā lielāko daļu mitinājās baronese von Gersdorfa ar savu meitu.

Baronam fon Gersdorfam īpašums Augstrozē  bijis ļoti mīļš —vieta ģimenes un draugu atpūtai, gluži kā sanatorija, dziedinātava ar īpašu enerģētisko auru. Barons gar ezeru iestādījis ozolus, veidojot parku. Simtgadīgie ozoli izauguši milzīgi, katrs citāds, ar savu unikālo spēku.

Mūsu rīcībā ir Noras Vēliņas (dz. Kalniņas) atmiņu vēstule par nokļūšanu Lauvaskalnu „sanatorijā”, par darbu un dzīvi pie baronesēm Gersdorfām.

Vēstulē ir aprakstīta arī skaistā daba un apkārtne kāda tā bija pagājušā gadsimta sākumā. Ar vēstuli varat iepazīties pie mums. Padomju laikos Lauvaskalnos darbojās vietējā mežniecība, līdz pagājušā gadsimta 90 gados īpašums tika privatizēts.

Kā viesu nams „Lauvaskalni” savu darbību uzsāka 2003. gadā, iziedams gan aktīvākas, gan pasīvākas darbības periodus. Pašreiz „Lauvaskalni” ir atvērti ikvienam, kas vēlas atpūsties un rehabilitēties pie dabas.