Naktsmājas

Viesu mājā 3 stāvos ir izvietotas 8 istabiņas ar 20 guļvietām. Gultas pēc pieprasījuma var atdalīt vai sabīdīt kopā izveidojot kā divguļamās 180 x 200 cm. Katrā stāvā blakus istabiņām ir labiekārtotas tualetes un dušas telpas (5 labierīcību telpas uz 8 istabām). Viesiem tiek nodrošināti mazgāšanās līdzekļi, tualetes piederumi, fēns matu žāvēšanai un dvieļi.

Pirmajā stāvā atrodas viena neliela istaba ar savu vannas istabu:
1.istabiņa  – divvietīga lielā gulta 180x200.

Otrajā stāvā izvietotas 5 dažādas istabiņas:
2.istabiņa – 3 gultasvietas
3.istabiņa ar balkonu -  divvietīga lielā gulta 180x200;
4. istaba – 2 gultasvietas
5. istaba – 2 gultasvietas;
6.istabiņa ģimenei – 4 guļamvietas un bērnu gultiņa

Trešajā stāvā atrodas 2 istabiņas:
7.istabiņa – 3 gultasvietas
8.istabiņa – 3 gultasvietas

Pasākumiem

Ideāla vieta dažādiem retrītiem, fiziskās un garīgās atveseļošanās semināriem, jogas nodarbībām, meditāciju pasākumiem, komandas saliedēšanas treniņiem. Apkārtnē ir vietas, kur var pabūt vienatnē - pie ezera, mežā, pļavā, kā arī sajust Lauvaskalna spēka vietas enerģijas.  Dalībnieki var izvēlēties mitināties gan divvietīgās istabiņās, gan uz līdzpaņemtiem matračiem pirtsaugšā vai teltīs. Kopības sajūtu nodrošinās plaša virtuve, kurā kopīgi var gatavot veselīgas maltītes. Ja nav vēlme pašiem gatavot, organizējam ēdināšanu pēc dalībnieku vēlmēm un iespējām.

Zāles ietilpība ļauj rīkot arī nelielas kāzas vai citas svinības (līdz 35 pers.), draugu, domubiedru saietus, seminārus. 

Labprāt uzņemam arī ģimenes ar bērniem un individuālus atpūtniekus. Bērni pie dabas vienmēr atrod kā darboties un priecāties.  Atrodamies neskartas dabas teritorijā, tāpēc pastaigājoties pa dabas taku gar ezeru, būs jākāpj pāri kādam nokritušam kokam vai jākāpj stāvākā krastā, kas bērniem rada sajūsmu un jautrību. Vasaras sezonā vecākiem ieteikums ņemt līdzi pretodu līdzekļus. Tā kā apkārt mežos ir samērā kalnains reljefs, vecākiem jāseko bērnu drošībai.  Laivu braucieniem varam nodrošināt 2 bērnu drošības vestes (ja vairāk, tad vecākiem jāņem līdzi) Bērniem ir pieejams atpūtas stūrītis pie viesu nama – smilšu kaste, batuts, šūpoles un rotaļlietas vai āra spēles.

Viesu mājā ir pieejams TV, audio iekārta un WI-fi.

Ēdināšanas organizēšana


Ēdināšanu visiem pasākumiem nodrošinām sadarbībā labākajiem sava amata meistariem,
kuriem jau ir ilgu gadu pieredze galdu klāšanā gan kāzām, gan dažāda veida svinībām un pasākumiem. Esam elastīgi, ja viesi vēlas izmantot savus pakalpojumu sniedzējus ēdināšanai.Lauku pirtiņa

Pirtiņa izvietota atsevišķi no viesu mājas divstāvīgā ēkā. Pirmajā stāvā viesu rīcībā ir pulcēšanās telpa, pirts, tualete, dušas telpa ar mazu baseinu un saimniecības istaba.

 Otrajā stāvā atrodas kamīnzāle ar galdiņiem  (līdz 20 pers.). Pirts sagatavošanai nepieciešamas apmēram 5 stundas (2,5 stundas akmeņu uzkarsēšanai, 2,5 stundas pirtiņas uzsilšanai), toties rezultāts pārsteigs jebkuru pirts skeptiķi – siltums ir patīkams, maigs un dziļš, neskatoties uz augsto temperatūru. Siltums pirtī saglabājas teju 2 dienas. 

Tiem, kas mīl kārtīgi nopērties, vasaras sezonā ir pieejamas bērza un ozollapu slotas. Pēc pieprasījuma piedāvājam pirts rituālus ar profesionālu pirtnieku.

Lapene ar grilu

Lapenē ir ierīkots grils ar galdiem (līdz 24 pers.), kā arī ir pieejami grila piederumi cepšanai. Tā ir iemīļota vieta gan ģimenēm ar bērniem, gan draugu kompānijām pirms došanās uz pirtiņu vai tikko nomakšķerētas zivs vai citas gaļas un dārzeņu cepšanai. Aiz lapenes atrodas ugunskura vieta, kuru viesi labprāt izmanto pēc saulrieta. Blakus lapenei ir pieejama smilšu kaste bērniem. 

Laivas

Viesu rīcībā ir 2 laivas – viena četrvietīgā un 1 divvietīgā laiva, kuras var izmantot gan makšķerēšanai, gan atpūtas izbraucieniem Augstrozes Lielezerā (ezers atrodas 200 m no viesu mājas).

Makšķerēšana un atpūta Augstrozes Lielezerā

Augstrozes Lielezers ir 400 ha liels un atrodas Augstrozes dabas lieguma zonā Lauvaskalna pakājē. Vidējais ezera dziļums ir 2,3 m, bet maksimālais dziļums - 4,2 m. Šeit mīt zandarts, līdaka, plaudis, rauda, līnis, karūsa, asaris, ķīsis, grundulis, akmeņgrauzis, sudrabkarūsa u.c. (skat. www.ezeri.lv). Kopš 2010. gada augusta makšķerēšanai Augstrozes Lielezerā ir nepieciešamas licences, kuras elektroniski var iegādāties www.manacope.lv

Dabas taka

Mūsu viesiem ir iespēja izbaudīt neaizmirstamu pastaigu pa dabiski iemīto un mežonīgo taku pa mežu un tālāk pa purva taku gar ezeru līdz pat Augstrozes pilsdrupām. Ik pēc 100 m šeit ieraudzīsiet milzīgus, simtgadīgus ozolus, katru savādāku, ar savu unikālo piedzīvoto dabas ietekmi, kā arī spēku. Ir zināms, ka gadsimtu atpakaļ Lauvaskalna īpašnieks barons Gersdorfs ir veidojis parku, iestādot ozolus gar ezera malu. Laika gaitā ozoliem apkārt ir saaudzis mežs un tagad mēs varam baudīt šeit izveidojušos dabisko vidi. 

Kā jau dabas lieguma zonā, šeit ir daudz dabiski nokritušu, kā arī bebru nograuztu koku, kas taku brīžiem padara par mazu šķēršļu joslu un neaizmirstamu piedzīvojum bērniem un pieaugušiem. Atpūtai no pastaigas ik pēc brīža ezermala piedāvā kādu skaistu atpūtas oāzīti. Atgriežoties no pastaigas, lai arī ir mazs nogurums, gan dvēsele, gan miesa jūtas piesātināta un atveldzējusies.

Viesu nams „Lauvaskalni” atrodas neskartas dabas zonā. Lauvas kalnu (125 m.v.j.l) ieskauj Augstrozes Lielezers, meži un vairāki purvi, kuros aug dažādi aizsargājami augi, kā arī zilenes, mellenes, lācenes un dzērvenes. Mežos atrodamas gailenes, lācenes, bekas, baravikas un citas sēnes. Tiem, kuriem interesē ārstniecības augi, pļavās un mežmalās var salasīt liepziedus, gaiļbiksītes, kosas, rasaskrēsliņus, vīgriežu ziedus, sarkano āboliņu u.c. Mūsu viesi ir arī laipni aicināti mieloties ar dārza veltēm atkarībā no gadalaika un ražas.